Windows 10 etkinleştirme, Microsoft tarafından hazırlanmakta ve üretilmekte olan işletim sistemi olarak bilinen Windows işletim sistemine ait lisansınız orijinal olmadığı taktirde ya da kullanmakta olduğunuz bilgisayarınızla uyumlu olmayan bir Windows sürümü mevcut ise, Windows yazılımınızın etkinleştirilmesi gerektiği yönünde tarafınıza bilgi verilmektedir.

Bu konu ile ilgili örnek vermek gerekirse; kullanmış olduğunuz bilgisayarınızı ilk olarak aldığınızda, Windows 10 Home ile beraber gelmiş olduğunu düşünmek gerekmektedir. Eğer Windows 10 Pro’ya bu yazılımı yükseltmek istiyorsanız, bazı güncelleştirmelerin yapılması ile birlikte de Windows lisansınızın süresi yakında dolacak şeklinde etkinleştirme sorunlarına neden olabilecektir.

Bir takım durumlarda, Windows bilgisayarınızı yeniden başlatmak bazı sorunları çözebiliyor olsa da, sistem tarafından size sürekli olarak hatırlatıcı açılmaya ve karşınıza gönderilmeye devam edebilmektedir. Mevcut cihazlarınıza yeniden bir kurulum yapılması ya da sorun giderme yöntemlerinin uygulanması gerekebilmektedir.

İçindekiler

CMD ile Windows 10 Etkinleştirme

Windows 10

Windows 10

Kod Dosyası İle Otomatik Windows 10 Etkinleştirme İşlemi

Yaygın olarak kullanılmakta olan etkinleştirme yöntemlerden birisi de aşağıda yer alan kodu Metin belgesine yapıştırmak ve sonrasında .txt olan dosya uzantısını .cmd olarak güncellemek olacaktır. Bilgisayarınızda bulunan bir anti virüs programınız varsa da mutlaka bu uygulamayı devre dışı bırakmanız gerekmektedir. Böylece uygulama başarılı bir şekilde çalışabilecektir. Uygulamayı çalıştırmak için uygulamaya sağ tıklayarak, yönetici olarak çalışmanız gerekmektedir. Bu uygulama sonrasında karşınıza bir ekran çıkacak ve işletim sisteminin etkinleştirildiğini görmüş olacaksınız.

Windows 10

Windows 10

“@echo off

title Activate Windows 10 ALL versions for FREE!&cls&echo ============================================================================&echo #Project: Activating Microsoft software products for FREE without software&echo ============================================================================&echo.&echo #Supported products:&echo – Windows 10 Home&echo – Windows 10 Home N&echo – Windows 10 Home Single Language&echo – Windows 10 Home Country Specific&echo – Windows 10 Professional&echo – Windows 10 Professional N&echo – Windows 10 Education&echo – Windows 10 Education N&echo – Windows 10 Enterprise&echo – Windows 10 Enterprise N&echo – Windows 10 Enterprise LTSB&echo – Windows 10 Enterprise LTSB N&echo.&echo.&echo ============================================================================&echo Activating your Windows…&cscript //nologo slmgr.vbs /ckms >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /upk >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /cpky >nul&set i=1&wmic os | findstr /I “enterprise” >nul

if %errorlevel% EQU 0 (cscript //nologo slmgr.vbs /ipk NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43 >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk DPH2V-TTNVB-4X9Q3-TJR4H-KHJW4 >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk WNMTR-4C88C-JK8YV-HQ7T2-76DF9 >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk 2F77B-TNFGY-69QQF-B8YKP-D69TJ >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk DCPHK-NFMTC-H88MJ-PFHPY-QJ4BJ >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk QFFDN-GRT3P-VKWWX-X7T3R-8B639 >nul&goto server) else wmic os | findstr /I “home” >nul

if %errorlevel% EQU 0 (cscript //nologo slmgr.vbs /ipk TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99 >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk 3KHY7-WNT83-DGQKR-F7HPR-844BM >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk 7HNRX-D7KGG-3K4RQ-4WPJ4-YTDFH >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk PVMJN-6DFY6-9CCP6-7BKTT-D3WVR >nul&goto server) else wmic os | findstr /I “education” >nul

if %errorlevel% EQU 0 (cscript //nologo slmgr.vbs /ipk NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2 >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk 2WH4N-8QGBV-H22JP-CT43Q-MDWWJ >nul&goto server) else wmic os | findstr /I “10 pro” >nul

if %errorlevel% EQU 0 (cscript //nologo slmgr.vbs /ipk W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk MH37W-N47XK-V7XM9-C7227-GCQG9 >nul&goto server) else (goto notsupported)

:server

if %i%==1 set KMS_Sev=kms7.MSGuides.com

if %i%==2 set KMS_Sev=kms8.MSGuides.com

if %i%==3 set KMS_Sev=kms9.MSGuides.com

if %i%==4 goto notsupported

cscript //nologo slmgr.vbs /skms %KMS_Sev%:1688 >nul&echo ============================================================================&echo.&echo.

cscript //nologo slmgr.vbs /ato | find /i “successfully” && (echo.&echo ============================================================================&echo.&echo #My official blog: MSGuides.com&echo.&echo #How it works: bit.ly/kms-server&echo.&echo #Please feel free to contact me at msguides.com@gmail.com if you have any questions or concerns.&echo.&echo #Please consider supporting this project: donate.msguides.com&echo #Your support is helping me keep my servers running everyday!&echo.&echo ============================================================================&choice /n /c YN /m “Would you like to visit my blog [Y,N]?” & if errorlevel 2 exit) || (echo The connection to my KMS server failed! Trying to connect to another one… & echo Please wait… & echo. & echo. & set /a i+=1 & goto server)

explorer “http://MSGuides.com”&goto halt

:notsupported

echo ============================================================================&echo.&echo Sorry! Your version is not supported.&echo.

:halt

pause >nul”

Windows 10

Windows 10

Programsız Windows 10 Etkinleştirme

Programsız windows 10 etkinleştirme isteyen kişiler için de bir yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemi kullanmak isteyen bireyler öncelikle işletim sistemi üzerinde yer alan “Donanım ve Yazılım Sorunlarını” tanılayıp hataları düzeltmeniz için sorun giderme bölümüne girmeniz gerekmektedir. Bu araca erişebilmek için kısa yol olarak; Ayarlar > Güncellemeler ve Güvenlik > Etkinleştirme’ye Gidin ve Sorun Gider’i açabilirsiniz.