Mavi Kalp başta olmak üzere, günümüzde tercih edilen birçok farklı emoji bulunmaktadır. Emojiler hem renklerine göre hem de şekillerine göre farklı anlamlar kazanabilmektedir. Bu nedenle, kullandığımız emojileri kullanırken mutlaka dikkat etmemiz ve dikkatli olmamız gerekmektedir.

Sosyal medya sitelerinde karşımıza çıkmakta olan emojiler, birçok farklı internet sitesinde de kullanılmaktadır. Instagram, Facebook, WhatsApp ve Snapchat gibi sosyal medya platformlarında mesajlaştığımız sırada tercih etmiş olduğumuz, mesaj yerine duygularımızı ve düşüncelerimizi ifade etmek için gönderdiğimiz araçlara emoji ismini vermekteyiz.

Emojiler; kalp, yüz, çiçek ya da hayvanlardan oluşabilmektedir. Sürekli olarak günlük hayatta kullanılan mavi kalp emojileri ise, birçok farklı anlama gelebilmektedir. Tek renk olmayan kalp emojileri, birbirinden farklı renklere sahip olarak karşımıza çıkabilmektedir.

Emoji olarak kullanılan kalpler; yeşil, siyah, beyaz, sarı, kırmızı ve mavi renklerde olabilmektedir. Emojileri, mesajlaştığımız kişiye yazmış olduğumuz mesajların anlamlarını ve ifadelerini desteklemek için kullanabileceğimiz gibi, bir duyguyu mesaj yazmadan aktarabilmek için de kullanabilmekteyiz.

Mavi Kalp

Mavi Kalp

İçindekiler

Mavi Kalp Anlamı Nedir?

Mavi renkli olan mavi kalp emojisinin anlamı, birden fazla anlamı olan emoji olarak bilinmektedir. Yazışmalarda yer alan anlamlara göre değişkenlik göstermekte olan bu emojinin özellikleri ve anlamları bulunmaktadır.

Mavi kalp emojisi, genel olarak karşıdaki kişinin güven duymuş olduğunu bizlere ifade etmektedir. Aynı zamanda platonik ilişkilerde de hoşlanmak anlamına gelmekte olan mavi kalp emojisi, ilk çıktığı zamanlarda otizm isimli hastalığa destek verilmek amacıyla kullanılabilmekteydi.

Zaman geçtikçe mavi kalp emojisi, sevgi, sadakat ve güveni de temsil edebilmektedir. Mavi kalp emojisini göndermekte olan kişilerin bu emojisinin anlamını bilmeleri gerekmektedir.

Mavi Kalp

Mavi Kalp

Mavi Kalp Emoji Anlamı nedir?

Mavi kalp emojisini kullanmak ve karşı tarafa göndermek farklı anlamlara yol açabilmektedir. Mavi kalp anlamı; aileyi, saf sevgiyi ve dostluğu temsil etmektedir. Mavi kalp kullanıldığı zaman genel olarak mesaj; arkadaşlara ya da aile bireylerine olan saf sevgiyi, güveni ve uyumu anlamlandırmakta ve taşımaktadır. Mavi kalp emojisi, genel olarak otizm ya da sporlara olan ilgiyi ve sevgiyi ifade edebilmektedir.

Mavi Kalp

Mavi Kalp

WhatsApp Mavi Kalp Emojisinin Anlamı Nedir?

Günümüzde en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarının başında WhatsApp isimli uygulama gelmektedir. Hem Android cihazlarda hem de iOS cihazlarda tercih edilen ve kullanımı mümkün olan bu uygulamada birçok farklı etiket ve emojiyi görmek mümkün olabilmektedir. Uygulama içerisinde etiket ve emojiye ek olarak yüz ifadeleri ve çeşitli ifadeler de bulunabilmektedir.

Kalp emojileri de en çok tercih edilen ve kullanılan emojiler arasında yer alabilmektedir. Kalp emojileri birbirinden farklı renklere sahip olarak karşımıza gelmektedir. Her bir renge sahip kalbin ise farklı bir anlamı olabilmektedir. Mesajlaşma sırasında tercih edilen ve kullanılan mavi kalp, genel olarak en yakın dost ya da aileden olan kişiler adına sevgiyi temsil etmek amacı ile kullanılmakta ve paylaşılmaktadır. Kırmızı kalp gibi, bu renk kalplerin kullanımı aşkı ya da romantikliği ifade etmemektedir.

Mavi kalp emojisi genel olarak karşıdaki kişi ile güvenli bir ilişkinin olduğunu göstermek ve ifade etmek amacıyla kullanılmaktadır. Mavi kalp emojileri kullanımda olduğu süre boyunca karşı tarafa hoşlanma ya da platonik olarak hoşlanma duygusunun olduğunu gösteren bir emoji olarak da bilinmektedir. Bu emoji çiftler arasında sevgi ya da sadakat hislerini ortaya çıkarabilmek için tercih edilebilmektedir. Mavi kalp emojisi genel olarak özel ilişkilerin dışında kullanıldığında, umut ve destek vermek amacıyla ya da su sporlarında bu alanları seven kişiler tarafından kullanımı mümkün olabilmektedir.

Mavi Kalp

Mavi Kalp

Mavi kalp emojileri, sevilmekte ve değer verilmekte olan kişilere gönderilmektedir. Mavi kalp emojileri, güven; dostluk; sadakat gibi duyguları karşı tarafa aktarmak için tercih edilmektedir.

Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal medya internet sitelerinde yer alan “Mavi kalp emojileri” mesajlaşma sıralarında rahatlıkla kullanılabilmekte ve tercih edilebilmektedir. Bu nedenle bu emojinin anlamını bilmek ve ona göre kullanmak gerekmektedir.

Aksi taktirde, anlamını bilmediğimiz emojileri kullanmak bizlere büyük sorunlar getirebilecek ve bir takım duyguları açığa çıkartabilecektir. Yukarıda da yazmış olduğumuz gibi bu emoji birçok kişi tarafından tercih edilmekte ve bilinmektedir. Diğer renk kalplere göre hem daha sadece bir anlam taşımakta hem de çok daha güzel bir görünüme de sahip olabilmektedir.