Fatih Çalışan VPN Programları genel olarak okullarda bulunmakta olan öğrenciler ve öğretmenler tarafından araştırılmakta olan konular arasında yer almaktadır. Okullarda Fatih projesi kapsamında hem akıllı tahtalar hem de tabletler bulunuyor.

Bu ürünlerin başarılı bir şekilde her internet sitesine girmesine izin verilmemektedir. Bu nedenle de, VPN programlarının başarılı bir şekilde kurulması ve bu şekilde internet sitelerine girilmesi gerekiyor. Her VPN programı da okullarda yer alan internet altyapısında aktif olarak çalışma göstermiyor.

Bu nedenle Fatih Çalışan VPN Programlarına ihtiyacınız bulunuyor. Bu makalemizde sizler için bu programları derleyerek, başarılı bir sonuç elde etmeniz için işlemlerimizi sağlamış olduk.

Fatih Çalışan VPN Programları

Fatih Çalışan VPN Programları

İçindekiler

AnonyTun VPN

Fatih Çalışan VPN Programları arasında ilk sırada yer alan bu VPN uygulamasını başarılı bir şekilde kullanmanız için yapılması gereken bir takım ayarlar bulunmaktadır. Fatih projesi kapsamında her internet sitesine giriş yapmanıza olanak sağlayacak olan bu VPN ürününü kurarak başarılı şekilde internet kullanmanız mümkün olabilmektedir.

Bu uygulamayı kullanabilmek için öncelikle Google Play Store üzerinden AnonyTun isimli uygulamayı indirmeniz ve cihazınıza kurmanız gerekmektedir. Sonrasında açılan ve ilk açılış için gerekli olan tüm onayları vermeniz gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ise Android cihazlar için Fatih VPN ayarlarına geçiş yapmanız gerekmektedir.

AnonyTun VPN isimli uygulama ilk açıldığı sıra boyunca, bir ekran sizi karşılayacak. Bu ekran üzerinde işlem yapılmasına gerek bulunmamaktadır. Ekranın sağ üst köşesinde yer almakta olan Stealth Settings olarak bilinen bölüme giriş yapılarak, temel ayarların yapılacağı alana girilmesi gerekmektedir. Bu bölüme tıklandığı zaman, karşınıza gelen ekranda; Fatih VPN kurulumunu tamamlamanız gerekmektedir.

Fatih Çalışan VPN Programları

Fatih Çalışan VPN Programları

Uygulama ilk açıldığında kapalı olan Stealth Tunel bölümünü aktif hale getirmeniz ve sonrasında Connection Protokol kısmını da TCP olarak güncellemeniz gerekmektedir. Bu bölümün altında 8080 yazılı olan ayarın da 443 olarak değiştirilmesi gerekmektedir.

Bu işlemlerden sonra ise; orta kısımda yer almakta olan Custom TCP/http kısmını da aktif hale getirip onay vermeniz gerekmektedir. Bu bölümler aktif hale getirildikten sonra, karşınıza gelen turuncu tuşa basarak bir sonraki ayar kısmına geçilmesi gerekmektedir.

Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra karşınıza gelecek olan URL/HOST bölümüne MEB internet ağı ile giriş yapılabilen bir adres girilmesi gerekmektedir. Fatih VPN bu internet siteleri üzerinde kendini gizleyerek diğer sitelere erişim sağlayacaktır. Ayar bölümlerini aynı yaptıktan sonra tüm ekranlara onay vermeniz yeterli olacaktır. Bu işlemlerden sonra uygulamayı kapatmanız yeterli olacaktır.

Fatih Çalışan VPN Programları

Fatih Çalışan VPN Programları

Hostspot Shield VPN

Fatih Çalışan VPN Programları arasında hem Apple hem de Android cihaz telefonlarda kullanılmakta olan bu uygulamalar, telefonlarda internet erişimini kaldırmaktadır. Uygulamaya hiçbir ayar yüklemesi yapılmadan 1 saat boyunca kullanmanız mümkün olabilmektedir. Bu uygulamayı hem App Store üzerinden hem de Google Play Store üzerinden indirmeniz mümkün olabilmektedir.

Uygulamanın kurulumunu yaptıktan sonra, giriş işlemini başlatmanız gerekmektedir. Sizden ilk açılış ekranında istenecek tüm izinlere onay vermeniz talep edilecektir. Bu izinler genel olarak konum ve türevi konular ile ilgili olmaktadır. Uygulamada konumunuzu tespit ederek size en yakın ve hızlı olan erişim servislerini göstermiş olacaktır.

Uygulama ilk açıldığı zaman bir ekran sizi karşılamış olacaktır. Uygulama ayarlarını yapmanız için tıklamanız gereken yer; Virtual Location bölümü olacaktır. Tıklama aşamasından sonra Fatih VPN seçeceğimiz ülkeler de size görünmüş olacaktır.

Bu aşamada yapmanız gereken size yakın ülkelerden seçim yapmak olacaktır. Ülkemiz adına en hızlı internet erişim Fatih VPN ayarları Almanya isimli ülke üzerinden yapılabilmektedir. Bazı zamanlarda sunucu nedeniyle bağlanmakta zorlukların yaşanması da mümkün olabilmektedir. Bu uygulamada ülke seçimleri de yapıldıktan sonra, ağa bağlantı yaparak sınırsız bir şekilde interneti kullanmanız mümkün olabilecektir. Uygulama açıldıktan sonraki 15 saniyelik süre içerisinde tüm ayarlarınız oturmuş olacaktır.

Better NET VPN

Hafif ve hızlı olarak bilinen bu uygulama, kurulum sonrası uzun ayar işlemleri yapılmasına gerek olmadan çalışabilmektedir. Düşük özelliklere sahip telefonlarda dahi hızlı bir şekilde çalışmakta olan bu uygulama, haftalık olarak birçok güncelleme yayınlamaktadır.

Bu güncellemeleri kullanmanız tavsiye edilmektedir. Better NET isimli VPN uygulamasında ağa sınırsız bir şekilde erişebilmek için uygulamayı Apple ya da Play Store üzerinden indirebilir ve Fatih Çalışan VPN Programlarına erişmeniz mümkün olabilecektir.