Eski Çizgi Filmler

İçindekiler

Eski Çizgi Filmler – 2000’lerde İzlenen Çizgi Filmler

Eski Çizgi Filmler, günümüzde halen milyonlarca kişi tarafından izlenmekte olan ve milyonlarca kişi tarafından gerek objeleri gerekse karakterleri yakından dikkat çeken filmler arasında yer almaktadır. Günümüzde yer alan çizgi filmlerin yapım şekli ve konularından dolayı, birçok kesim tarafından Eski Çizgi Filmler daha çok sevilmekte ve takip edebilmektedir. Bu içeriğimizde siz değerli çizgi film seven kullanıcılarımız için, 2000’li yılların başında yayın hayatına başlayan oldukça kaliteli çizgi filmleri derlemiş olduk.

Eski Çizgi Filmler

Eski Çizgi Filmler arasında birbirinden farklı konuya sahip, birbirinden güzel görünümlere sahip olan birçok farklı çizgi film yer almaktadır. Aşağıda yer alan tüm çizgi filmler, hem zamanında hem de günümüzde fazlaca beğenilen çizgi filmler arasında yer almaktadır.

Casper

Bu çizgi filmin ana karakteri Casper olarak bilinmektedir. Hayalet fobimizi bastırmakta olan bir karakter olan bilinen bu çizgi film, fazlaca masum bir görüntüye de sahip olabilmektedir. Casper, çizgi film içerisinde kral bir hayalet olarak bilinmektedir. Bu çizgi film herkes tarafından fazlaca beğenilmekte olan bir seri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tom ve Jerry

Sevimli kedi Tom ve Sevimli fare Jerry tarafından oluşan bu çizgi film, birbirinden hiç haz almayan iki karakterin maceralarını karşımıza çıkartıyor. Tom her zaman oyuna gelirken, Jerry küçük bedenine rağmen büyük işler başarmaktaydı.

Eski Çizgi Filmler

Pokemon

Bu çizgi film içerisinde, hayali olarak tasarlanan ve üretilen anime serisi yer almaktaydı. Çizgi film, yıllar boyunca dillerden asla düşmedi ve oyunları yapılmış oldu. Sokaklarda Pokemon kartı ile de oynayan çocukların olduğu 2000’li yıllarda bu çizgi film fazlası ile takip edilmekteydi.

Telatabiler

Bir dönem her sabah karşımıza çıkan bu çizgi film, günümüzde halen karşımıza çeşitli mecralarda gelebilmektedir. Süpürge görünümlü olan cihazın, Teletabileri anlamsız bir şekilde izleyen bir nesil, çizgi filmde Güneş’i de fazlası ile görmek istemekteydi.

Şirinler

İlgi çekici mavi küçük yaratıkların olduğu bu çizgi film, milyonlarca kişi tarafından izlenen ve takip edilen bir çizgi film olarak karşımıza çıkmaktaydı. Gargamel ve herkesin huzur içerisinde yaşamış olduğu Şirinler köyünü fazlaca izlemiş olduk.

Temel Reis

Bu çizgi filmde yer alan ana karakter, ıspanağı sevdiren oldukça güzel ve kaliteli bir çizgi film olarak karşımıza çıkmaktaydı. Kabasakal, Safinaz ve Temel Reis gibi karakterlerin yer aldığı bu çizgi filmde birçok farklı macera karşımıza çıkabilmekteydi. Genel olarak çizgi filmi izleyen herkes, Temel Reis’i Karadenizli olarak ifade etmekteydi.

Ninja Kaplumbağalar

Ninja kaplumbağalar, kanalizasyon borularında yaşamakta olan ve pizzayı fazlaca seven dövüş sanatlarına fazlaca hakim olan kaplumbağaları konu almaktadır. Bu çizgi film, zamanında fazlaca ilgi çekici olsa da ülkemizde pizzanın sevilmesinin önünü açan bir yapım olarak da bilinmekteydi.

Scooby Doo

Bu çizgi filmde genel olarak verilmek istenen asıl mesaj; Gerçek canavarlar insanlardır şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Çizgi film karakterleri arasında birbirinden farklı ve birbirinden ilgi çekici karakterler bulunmaktaydı. Bunlardan bazıları; Scooby isimli köpek, Shaggy, Velma, Freddie ve Daphne olarak bilinmekteydi.

Atom Karınca

Eski Çizgi Filmler

Eski Çizgi Filmler

Zamanının en çok sevilen çizgi filmlerinden birisi olarak bilinen Atom Karınca, amaç olarak kötüler ile mücadele etmekte ve bu sırada uçabilen, ağır şeyleri kaldırabilen ve polislerin dostu olarak bilinmekteydi.

Müfettiş Gadget

Çizgi filmde yer alan müfettiş karakterini canlandıran Gadget; sakar, dikkatsiz, çevresinden haberdar olmayan ve dalgın bir müfettiş olarak bilinmekteydi. Kendisi pervaneye sahip şapka ile ön plana çıkmaktadır.

Looney Tunes

2000’li yılların başında fazlaca izlenen birçok karakteri de kapsayan bu çizgi filmde neredeyse tüm çizgi film karakterleri bulunuyordu. Bu çizgi film içerisinde; Daffy Duck, Porky, Elmer Fudd, Tazmanya Canavarı, Road Runner, Pepe Le Pew, Büyükanne ve Bugs Bunny gibi karakterler de yer almaktaydı.

Powerpuff Girls

Eski Çizgi Filmler

Eski Çizgi Filmler

Bu çizgi filmin ana mesajı ise Bütün Kızlar Toplandık misyonuna fazlaca uygun olan bir çizgi film olarak bilinmektedir. Çizgi film; profesörün Kimyasal X’in dökmesi sonucu oluşmakta olan üç süper güce sahip kız çocukları, şehrin kötü kahramanlardan kurtarmaları ve maceraları sonucu çıkarmış oldukları dersleri izlemiş olduk. Ayrıca genel olarak çizgi filmi izleyen birçok kişi, çizgi film içerisinde kendine en yakın Powerpuff Girl karakterini de seçmeye çalışmaktadır.