Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Nedir?

Çin Takvimi cinsiyet hesaplama

Çin Takvimi cinsiyet hesaplama

Çin Takvimi cinsiyet hesaplama işlemleri son zamanlarda fazlaca dikkat çekici süreçler arasına girmiş bulunmakta. Anne adayının hamile kalmış olduğu ay ve yaşının baz alındığı bu takvime göre, cinsiyet belirleme işlemleri %80’e kadar doğru olabiliyor.

Çin takvimlerine göre aynı yaş ve aynı anda hamile kalan anne adaylarının bebeklerinin cinsiyetlerinin de aynı değere sahip olması gerekmekte. Bu tablo, anne ve baba tarafından verilen kromozomların cinsiyeti belirlediği yönünde olan bilimsel gerçek ile pek fazla bağdaşmıyor olsa da büyük bir kitle, bu tabloya inanç gösteriyor.

Herhangi bir alanda bilimsel kaynaklara sahip olmayan bu takvim, ebeveynlik yolculuğu süresince keyifli anlar yaşamak istemekte olan ebeveynlerin fazlaca tercih ettiği araçlar arasında yer almakta.

Çin takvimi verilerine göre; cinsiyetin belirlenmesi için, oldukça uzun bir süre öncesine dayanan birkaç efsane yer alıyor. Bu efsaneye göre 700 seneden uzun bir süre önce Çin kraliyet mezarında bir cinsiyet takvimi de bulunmuş durumda.

Çin Takvimi cinsiyet hesaplama tablosuna göre, bu tablonun 1600’lü yılların ortasında karşımıza çıktığı düşünülmekte. Özetlemek gerekirse de; bu takvim herhangi bir bilimsek gerçekliğe dayanmamak ile birlikte tablo birçok anne adayına doğru verileri veriyor gibi görünmekte.

Çin Takvimi cinsiyet hesaplama

Çin Takvimi cinsiyet hesaplama

İçindekiler

Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama

Çin Takvimi cinsiyet hesaplama

Çin Takvimi

Çin Takvimi cinsiyet hesaplama işlemlerinizi aşağıda yer alan tabloya göre yapabilirsiniz. Örnek ile açıklamak gerekirse; Çin Takvimi Cinsiyet Hesaplama Nasıl Yapılır? Diye soranlar için; 30 yaşında ve Ocak ayında son kez adet olan bir anne adayı; Ocak ayı 31 yaşın kesişmiş olduğu yere bakarak; çocuğunun cinsiyetini öğrenebilir. Tabloya baktığımızda bu özelliklere sahip olan bir anne adayının Erkek çocuğunun olacağı görülmektedir.

Çin Takvimi Tablosu

YAŞ Ock Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Ekm Kas Arl
18 K E K E E E E E E E E E
19 E K E K K E E K E E K K
20 K E K E E E E E E K E E
21 E K K K K K K K K K K K
22 K E E K E K K E K K K K
23 E E E K E E K K K E E K
24 E K K E E K E K E E K E
25 K E K E K E K E K E E E
26 E E E E E K E K K E K K
27 K K E E K E K K E K E E
28 E E E K K E K E K K E K
29 K E K K E K K E K E K K
30 E E K E K E E E E E E E
31 E E E E K K E K E K K K
32 E K K E K E E K E E K E
33 K E E K K E K E K E E K
34 E E K K E K E E K E K L
35 E K E K E K E K E E K K
36 E K E E E K E E K K K K
37 K K E K K K E K K E E E
38 E E K K E K K E K K E K
39 K K E K K K E K E E K E
40 E E E K E K E K E K K E
41 K K E K E E K K E K E K
42 E K K E E E E E K E K E
43 K E K K E E E K K K E E
44 E K K K E K E E K E K E
45 K E K E K K E K E K E K

Son Adet Tarihine Göre Cinsiyet Belirleme

Bahsetmekte olduğumuz Çin Takvimi cinsiyet hesaplama tablosuna ait bir takım veriler karşımıza çıkıyor. Bu veriler incelendiğinde bu tabloda 18 yaşından 45 yaşına kadar yaş aralığının var olduğu görülmekte.

Buna ilave olarak anne adayının hamile kaldığı zaman dilimine ait seçilebilecek 12 ayrı ay da yer almaktadır. Bu iki bilginin keşişmiş olduğu alanda ise bebeğin cinsiyeti bulunmakta ve karşımıza çıkmaktadır.

Örnek vermek gerekirse; 29 yaşında bir anne adayı, son adet dönemi olarak bilinen hamile kaldığı ayın mart olması halinde bebeğinin kız olması, Çin Takvimi tarafından yorumlanmaktadır. Hesaplama sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli etken ise; anne adaylarının kendi yaşlarına 1 sene eklemeleri sonrasında tabloyu değerlendirmeleri gerektiğidir.