1 günde adet söktürücü ilaç var mıdır diye arayışlar içine giren okuyucularımıza yeni bir yazımızı sizinle paylaşmak istiyoruz. Elimizde olmayan sebepler neticesinde adet gecikmesi yaşayabiliyoruz. Özellikle hormonal veya mevsim geçişlerinden dolayı regl döngüsü (adet gecikmesi) sıkça yaşıyoruz.

Bu ve benzer durum sağlık yönünde herhangi bir problem olmasa da, bazılarımız için psikolojik rahatsızlık olabiliyor. Adet gecikmesi evde bir takım çaylar veya karışılar ile çözülebilir geciken adet rahatlıkla söktürülebilir. Hadi gelin 1 günde adet söktürücü karışımları nasıl yapılır? Hangi çaylar ve ilaçlar kullanılır birlikte bakalım.

Kafanıza takılan (adet söktürücü çaylar nelerdir? Adet söktürücü bitkiler nelerdir? Evde kesin adet söktürücü yöntemler nelerdir? ) tüm sorulara cevap bulabileceksiniz. Şimdiden sağlıklı günler diliyoruz.

İçindekiler

Adet Söktürücü Tarifler Nelerdir?

Kendi başınıza evde adet söktürücü tarifler yapmanız mümkün. Çoğumuzun evinde bulunan hazır doğal malzemeler ile basit tarifler hazırlayabilir, bu tarifler ile “Regl Gecikmesi” adet gecikmesi problemlerinden kurtulabiliriz.

Öneri; Adet düzensizliğine ne iyi gelir?

Yazımızın devamında bu tarifler sayesinde problemlerinizden uzaklaşmış olacaksınız. Unutmamanız gerekir ki sürekli adet gecikmesi veya regl döngüsü problemi ile karşılaşıyorsanız mutlaka uzman bir hekime danışmanız gerekli. Peki evde kendimiz adet söktürücü için hangi tarifleri yapacağız? Tüm soruların cevabı aşağıda.

Adet Söktürücü Bitkiler;

1 günde adet söktürücü etkiye sahip bir çok doğal bitki mevcut. Peki adet söktürücü bitkiler nelerdir? Evinizde kolaylıkla bulabileceğiniz doğal birkaç regl gecikmesine çözüm olabilecek bitkiyi sizler için derledik.

  • Avokado
  • Dere Otu
  • Soğan Suyu
  • Mısır Püskülü

Avokado; tüketimi oldukça keyiflidir. Fiyat olarak biraz pahalıdır lakin haftada 1-2 defa tüketmeniz yeterli. Böylelikle adet gecikmesi probleminden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Dere Otu; çok rahatlıkla elde edebilirsiniz. Sabah saatlerinde aç karna 1-2 tutam yiyebilirsiniz. Dere otu sayesinde hormonlarınız düzene girecektir. Adet düzensizliğinden kurtulmuş olursunuz.

Soğan Suyu; Küçük bir soğanı 1-2 bardak suda kaynatın. Kaynayan suyu süzün ve sabah akşam aç karna için. Bu yöntemin adet söktürücü etkisi olduğu bilinmektedir.

Mısır Püskülü; Püsküller kaynatılıp demlenir. Hazırlanan mısır püskülü suyu hem adet sancılarınızı hafifletme hem de geciken adeti söktürme etkisine sahiptir.

Bayanların merak etmiş olduğu adet söktürücü şeyler nelerdir tüm detaylarıyla yazımızda görebilirsiniz.

Adet Söktürücü Çaylar Hangileri?

Adet Sokturucu Caylar Hangileri

Adet Sokturucu Caylar Hangileri

1 günde adet söktürücü ilaçlar nedir denilince akla en çok tutulan yöntemler gelmektedir. Bu yöntemlerin en başına ise özel karışımlı çaylar gelmektedir. Peki en etkili adet söktürücü çaylar hangileridir fazla uzatmadan başlayalım.

Adaçayı; Doğal östrojen hormonu kaynaklarından ve demlenerek tüketilir adaçayı. Bu .ayın adet söktürücü özelliği de mevcuttur. Bununla birlikte regl sancısı ve regl ile birlikte yaşadığınız bir çok hassasiyeti en aza indiren bir çaydır.

Nane ve Kekik Çayı; Bir tutam kekik ve bir tutam naneyi 1-2 bardak suda kaynatın. Sabahları aç karnınıza için. Bilinen en hızlı adet söktürücü çay denilebilir.

Zencefil Çayı; Zencefil, rahim içi yaraları, kist oluşumu engelleme ve iltihap oluşumlarını engelleyen özelliklere de sahiptir. Hem toz hem de çay olarak tüketilebilir ve regl gecikmeleri için çok faydalıdır. Zencefil tozuna bal karıştırıp macun haline getirilmiş şekilde de tüketebilirsiniz. İsterseniz kabukları soyulmuş zencefili demleyerek de suyunu tüketebilirsiniz.